apkures katli Atmos
Granulu apkures katli Atmos D ar ventilatoru

Atmos DP sērijas granulu katli ar jaudu > 48 kW papildus aprīkoti ar Extra + Vi...

Vairāk
apkures katli Atmos
Granulu apkures katls ATMOS D bez ventilatora

Atmos DP sērijas granulu katli ar jaudu > 48 kW  Honeywell - Atmos vilk...

Vairāk

  Granulu apkures katli Atmos

  Mūsdienās ir sastopams ļoti plašs apkures katlu piedāvājums, un katra veida katls izceļas ar saviem plusiem un mīnusiem, tomēr uz to visu fona spilgti izceļas granulu apkures katli, kas pēdējo gadu laikā ir strauji ieguvuši milzīgu popularitāti klientu vidū. Šie granulu katli katram piedāvā automātisku apkures sistēmu – Jums vairs nevajadzēs iesaistīties katla darbināšanā, bet varēsiet veltīt vairāk laika svarīgām lietām! Šie granulu apkures katli ir īpaši iecienīti izvietošanai mājsaimniecībās, jo tie aizņem salīdzinoši maz vietas, kā arī koka granulas deg bez specifiskas smakas, kas būtu raksturīgi citiem kurināmajiem, piemēram, oglēm, tādēļ varat būt droši, ka no apkures katla Jūsu mājā neieplūdīs nekādi nevēlami aromāti. Granulas sastāv tikai no koka skaidām, to ražošanas procesā netiek pievienoti nekādi ķīmiski piejaukumi, tas nozīmē, ka šis kurināmais materiāls ir gan Jūsu veselībai, gan apkārtējai videi draudzīgs. Granulu apkures katla lietošana ir ļoti vienkārša – pāris reizes nedēļā ir jāpapildina tā tvertni ar granulām un dažas reizes mēnesī tas jāiztīra. Lai gan granulu iegāde izmaksā nedaudz vairāk par, piemēram, malku, tomēr ir vērts atcerēties, ka šis apkuras katlu veids ilgāk uztur vienmērīgāku temperatūru visā apsildāmajā telpā, kā arī ir pieejami katli, kuros var dedzināt gan koka granulas, gan malku. Šī katla galvenā priekšrocība ir automātiskā sistēma, kura var darboties arī Jūsu prombūtnes laikā, tādēļ vienmēr varēsiet būt drošs, ka māja būs silta un sistēma neaizsals arī pie visbargākajām gaisa temperatūrām.
  Latvijas apkures katlu tirgū ir ienākuši dažādi uzņēmumi, tomēr firma Atmos sevi pierāda kā vienu no līderiem apkures katlu ražošanā. Šī ražotāja granulu apkures katli izceļas ar savu kvalitāti, energoefektivitāti un ilgo kalpošanas mūžu. Uzņēmuma Atmos ražotajos apkures katlos tiek izmantotas tehnoloģijas, kuras ļauj granulām sadegt pilnībā, sniedzot Jums maksimālo siltuma atdevi un neizniekojot kurināmo. Ir pieejami dažādu tilpumu apkures katli, kuros granulas ar konveijera palīdzību nonāk degšanas kamerā, bet pēc kurināmā sadegšanas, notiek automātiska izslēgšanās. Ražotāja Atmos katlu apkope ir vienkārša un tā ir jāveic aptuveni reizi mēnesī, ja tiek izmantots kvalitatīvs kurināmais, tomēr atsevišķos gadījumos to var nākties darīt biežāk. Ir iespēja iegādāties granulu apkures katlus ar automātisko attīrīšanas sistēmu, kas ļaus nepieciešamo apkopju skaitu ievērojami samazināt, kā arī katlus ar ventilatoru. Šī ražotāja katlus ir iespējams pielāgot Jūsu ērtībai, uzstādot granulu degli katla labajā vai arī kreisajā pusē.

  Ražotāja Atmos granulu katlu lietderības koeficents ir augstāks nekā 90%, kas labi raksturo uzņēmuma ražoto iekārtu kvalitāti. Pircējiem ir pieejami dažādu modeļu granulu apkures katli, kas nodrošina ikkatram iespēju atrast sev un savai mājai vispiemērotāko!

  Granulu apkures katli Atmos ir konstruēti tā, lai nodrošinātu pilnīgu granulu sadegšanu. Granulu nogādāšana no granulu tvertnes uz degli tiek veikta ar šneka konveijera palīdzību. Granulu tvertne tiek parasti novietota blakus granulu katlam, vai arī blakus telpā (granulu apkures katli ir ar standarta tilpumiem - 250, 500 vai 1000l). Ir iespējams granulu tvertnes vietā izmantot daļu katlu telpas, kas var nodrošināt granulu katlu ar granulām ilgtermiņā.

  Granulu katli - kā tas darbojas.

  Šie granulu katli nodrošina pilnīgi automātisku degļa darbību. Ja deglis saņem norādījumus sākt darbu vai arī palielināt sistēmas temperatūru, granulu konveijers ieber granulas degļa uzgalī un ar spirāles palīdzību notiek to aizdedzināšana. Tiklīdz granulas ir pietiekami aizdegušās, deglis pārslēdzas uz iestatīto jaudu un nodrošina to, kamēr sistēma nesasniegs noteikto temperatūru. Pēc tam deglis atslēdzas un granulas, kas palikušas degšanas kamerā, nodeg līdz galam vai arī to degšana apstājas. Tādā veidā deglis vienmēr ir gatavs jaunai startēšanai. Cikls nepieciešamības gadījumā atkārtojas.

  Katla veiktspēja un tālākā degļa darbība tiek kontrolēta ar elektroniskā regulātora palīdzību, kas ļauj pielāgot katla darbību noteiktiem Jūsu sistēmas nosacījumiem. Degvielas padeves, degļa degkameras tīrīšana un darvas likvidēšana jāveic vienu reizi 1-30 dienu intervālā atkarībā no granulu kvalitātes un granulu tvertnes tilpuma. Granulu apkures katli nepieciešamības gadījumā ir apvienojami ar automātisko darvas noņēmēja sistēmu, lai apkopju skaitu samazinātu līdz minimumam.

  Granulu apkures katli ATMOS - priekšrocības

  • Liels apsildes ērtums;

  • Augsta efektivitāte – 90 – 93% atkarībā no tipa – neliels kurināmā patēriņš;

  • Ekoloģiski granulu apkures katll, saskaņā ar CSN EN 303-5, atbilst 3. klasei;

  • Katlus dotē Globālais Vides fonds;

  • Automātiska darbība un katla atslēgšanās pēc kurināmā izdegšanas.